STOP Alergiom

Czyszczenie Parą skutecznie zwalcza kurz i roztocza wywołujące alergeny

Kurz i zawarte w nim roztocza są bezpośrednią przyczyną dokuczliwych reakcji alergicznych takich, jak nieżyt nosa, zapalenie spojówek, egzema, kaszel czy astma, wpływających negatywnie na samopoczucie Twojego dziecka. Głównym ich siedliskiem są materace, dywany, poduszki i zasłony.

Alergeny są biologicznymi składnikami wytwarzanymi między innymi przez kurz i roztocza, które powodują negatywną reakcję u alergików. Jedyną metodą zapobiegania tym reakcjom jest wyeliminowanie lub maksymalne ograniczenie ich poziomu w Twoim domu.

Roztocza są eliminowane pod wpływem ciśnienia i temperatury pary wytwarzanej przez urządzenia czyszczące serii Vaporetto. Efektywność technologii czyszczenia parą Polti Vaporetto została potwierdzona poprzez wykonanie testów klinicznych w wielu Międzynarodowych Instytutach Naukowych.

Filtry wodne zatrzymujące pyłki i inne zanieczyszczenia

Większość tradycyjnych odkurzaczy rozrzuca część wciągniętego kurzu w otoczeniu ze względu na zastosowane w nich przestarzałe systemy czyszcząco-filtrujące. Oznacza to, że cząsteczki kurzu, drobnoustroje oraz bakterie wracają z powrotem do środowiska.

Polti zrewolucjonizowało systemy odkurzania eliminując wady tradycyjnego odkurzania poprzez zastosowanie zaawansowanego filtra wodnego, który oprócz zwykłego zasysania kurzu przede wszystkim w sposób innowacyjny i ekologiczny oczyszcza powietrze. Jedyne co należy zrobić po zakończeniu odkurzania to opróżnienie pojemnika z brudną wodą co powoduje, że brud i kurz nie wydostaje się ponownie do otoczenia jak w przypadku tradycyjnego systemu odkurzania.

Certyfikowana skuteczność

Uniwersytet w Cambridge przeprowadził eksperyment, do wykonania którego użył dwóch dywanów i dwóch materacy. Jeden dywan i jeden materac został wyczyszczony za pomocą tradycyjnego odkurzacza, pozostałe zaś przy użyciu systemu czyszczenia parą Polti Vaporetto. Następnie porównano zawartość kurzu i roztoczy. Wynik był znakomity – Polti Vaporetto wyeliminowało 97% kurzu i roztoczy z dywany i odpowiednio 98% z materaca pozbawiając w ten sposób 86% zawartych w nich alergenów. Tradycyjny odkurzacz usunął z powyższych próbek zaledwie 57% kurzu wraz z roztoczami oraz 46% alergenów.

Szpital Dermatologiczny w Lyon przetestował system Polti Vaporetto w zakresie odkażania lnianych tekstyliów oraz pomieszczeń, w których rozprzestrzeniały się roztocza wywołujące choroby skóry takie jak np. świerzb. Rezultaty eksperymentu nie pozostawiły żadnych wątpliwości – już po 5 sekundach działania systemu czyszczenia parą Polti Vaporetto w temperaturze 120 st. C. roztocza zostały wyeliminowane. Wysoka temperatura w połączeniu z dużym ciśnieniem (od 3 do 5 Bar) nie tylko zabija roztocza ale również co bardzo ważne efektywnie eliminuje alergeny przez nie wytwarzane odkażając powierzchnie, na które działa.

Napisz do nas

Witamy na naszej stronie. Jeżeli masz do Nas pytania odnośnie produktów Polti, zapraszamy do kontaktu z Nami.

Wysyłanie

©Polti 2016

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?