Co nas uczula?

Najlepszym sposobem walki z alergią jest unikanie kontaktu z substancjami, które uczulają.

Staubmilben in einem Kissen

W przypadku kiedy chodzi o pokarm to łatwo jest go wyeliminować z diety. Ograniczenie kontaktu ze zwierzakami jest już nieco trudniejsze, ich sierść i ślina gromadzą się w miejscach, z którymi miały fizyczny kontakt. Najtrudniejsze jest usunięcie kurzu,
w którym znajdują się roztocza.

Długofalowe narażenie organizmu na działanie alergenów może prowadzić głównie do problemów w funkcjonowaniu układu oddechowego i schorzeń dermatologicznych. Na to jak zareaguje organizm ma decydujący wpływ natężenie alergenów oraz wrażliwość organizmu człowieka.

Z wyników badań przeprowadzonych przez ekspertów wynika, że przy stężeniu poniżej 2 mikrogramów roztoczy w 1 gramie kurzu uczulenie występuje tylko u osób o szczególnej wrażliwości. Przy wartości powyżej 9 mikrogramów w 1 gramie kurzu uczulenia dotyczą zarówno górnych jak i dolnych dróg oddechowych u osób średnio wrażliwych i o małej skłonności do alergii. W pomieszczeniach, w których wyeliminowane są roztocza stwierdzono również mniejszą częstotliwość występowania dolegliwości skórnych.

Eliminowanie alergenów powinno odbywać się poprzez zastosowanie np. urządzeń parowych do czyszczenia dywanów, zasłon, tapicerki, pościeli, poduszek, stosowanie filtrów powietrza, przechowywanie zabawek dziecięcychw niskiej temperaturze np. zamrażarce,  zamkniętych w workach foliowych  co najmniej raz w tygodniu. Zaleca się przede wszystkim częste wietrzenie i sprzątanie pomieszczeń, w których przebywamy.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów do czyszczenia parą włoskiej marki POLTI pod adresem www.hbpolska.pl/polti oraz oczyszczaczy, nawilżaczy oraz oczyszczaczy i nawilżaczy 2 w 1 marki HB pod adresem http://hbpolska.pl/nawilzacze-z-funkcja-oczyszczania/.

Napisz do nas

Witamy na naszej stronie. Jeżeli masz do Nas pytania odnośnie produktów Polti, zapraszamy do kontaktu z Nami.

Wysyłanie

©Polti 2016

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?