Systemy czyszczenia parą POLTI

Historia Polti to historia innowacji i ciągłego rozwoju . Już 25 lat temu Franco Polti, założyciel i Prezes Zarządu Polti S.p.A., odkrył i postawił na nowy sposób myślenia o efektywnym czyszczeniu – czyszczenie z zastosowaniem pary.

Firma od samego początku stała się liderem w czyszczeniu parą zarówno w segmencie profesjonalnym jak i domowym. Przez lata umacniała swoją pozycję, by stać się marką do będącą synonimem innowacyjności przy poszanowaniu środowiska i zdrowia człowieka.

Misją firmy stało się przeniesienie profesjonalnego sposobu czyszczenia parą do gospodarstw domowych. W związku z tym firma POLTI opracowała specjalny system POLTI STEAM METHOD: kompletne, zintegrowane rozwiązanie zapewniające skuteczne czyszczenie i dezynfekcję powierzchni za pomocą pary.

Na czyszczenie i dezynfekcję składają się zwykle dwa różne i rozłączne procesy: czyszczenie usuwa brud podczas gdy dezynfekcja to proces, który eliminuje szkodliwe mikroorganizmy.

Profesjonalne czyszczenie

System czyszczenia parą POLTI zapewnia połączenie tych dwóch procesów w jeden zoptymalizowany system- to wszystko dzięki zastosowaniu najbardziej ekologicznego i naturalnego systemu czyszczenia – pary.

Sani System Polti
HP Med czyściki parowe
Profesjonalne akcesoria

Polti – czyszcząca para to sucha, nasycona para wygenerowana pod wysokim ciśnieniem, zawierająca drobne cząsteczki płynu, działająca jak substancja powierzchniowo czynna niszcząca brud i docierająca wszędzie nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków.

Strumień pary eliminuje brud wraz z pozostającymi w nim: zarazkami, roztoczami, bakteriami. Gwarantuje szybkie i bezpieczne czyszczenie bez konieczności używania detergentów.

Produkty do profesjonalnego czyszczenia z linii Mondial Vap wytwarzają parę w wysokiej temperaturze (pomiędzy 120°C a 150°C); nie są one tylko i wyłącznie generatorami pary (ciśnienie do 7 bar), ale również efektywnymi i skutecznymi odkurzaczami zasysającymi kurz oraz płyny.

Polti – para dezynfekująca to sucha, podgrzana nasycona para nie zawierająca prawie żadnych cząsteczek płynu.
Para jest podgrzewana do temperatury 180°C dzięki Polti Sani System. System ten eliminuje bakterie, grzyby oraz wirusy zaledwie w ciągu kilku sekund zmniejszając tym samym ryzyko ich negatywnego działania.

Para jest tym czynnikiem, który stanowi o unikalności systemu czyszczenia POLTI. Para wytwarzana jest w pojemniku pod wysokim ciśnieniem a następnie podgrzewana do wysokiej temperatury w specjalnym miejscu (rozwiązanie opatentowane przez Polti). Podczas procesu para absorbuje ciepło eliminując wilgoć niemalże do zera. Para jest automatycznie mieszana ze środkiem dezynfekującym HPMed. HPMed jest przetestowany dermatologicznie, bezpieczny do rozpylania podczas pobytu człowieka w pomieszczeniu.

Para wykorzystywana w urządzeniach Polti jest wartościowym sprzymierzeńcem środowiska. Jej wykorzystanie do czyszczenia znacząco obniża zużycie wody, szkodliwych dla środowiska detergentów, zmniejsza poziom zanieczyszczania gleby, powietrza i wody. A to jeszcze nie wszystko: Para Polti jest bezpieczna dla zdrowia człowieka. Powszechnie stosowane detergenty mogą być szkodliwe dla człowieka gdy je wdycha podczas stosowania, dodatkowo niebezpieczeństwo stanowią pozostałości detergentów na czyszczonych powierzchniach. Dzięki zastosowaniu systemu czyszczenia parą Polti eliminujemy te zagrożenia.

Napisz do nas

Witamy na naszej stronie. Jeżeli masz do Nas pytania odnośnie produktów Polti, zapraszamy do kontaktu z Nami.

Wysyłanie

©Polti 2016

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?